Obsługa prawna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Szanowni Państwo,

Gminy, które w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 chcą pozyskać fundusze na działania w zakresie termomodernizacji budynków czy na wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, muszą posiadać plany gospodarki niskoemisyjnej. Będzie to także istotna preferencja Instytucji Zarządzających programami:

 • Program Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 z budżetem rzędu 115 miliardów złotych – ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w sektorze środowiska i energetyki.
 • Regionalny Program Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z budżetem ponad 9,7 miliardów złotych – środki na realizacje Osi Priorytetowych IV. Energia przyjazna środowisku oraz V. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna.

Firma Euro-Konsult sp. z o. o. oferuje Państwu:

Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej z uwzględnieniem możliwości ubiegania się o dotacje z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020

– koszt usługi mieści się w granicach 9 000 – 15 000 zł netto, dokładny kosztorys usługi zostanie przedstawiony gdy wyrazicie Państwo zainteresowanie naszą ofertą.

 

Na przedmiotową usługę składać się będzie:

 1. inwentaryzacja obiektów komunalnych i prywatnych,
 2. inwentaryzacja transportu drogowego i oświetlenia miejskiego,
 3. konsultacje z mieszkańcami Gminy oraz odpowiedzi na ewentualne pytania,
 4. szkolenia z tematyki gospodarki niskoemisyjnej dla pracowników Urzędu Gminy,
 5. przygotowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej,
 6. prezentacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej przed Radą Gminy.

 

W przypadku gdy uzyskaliście Państwo dotację na przedmiotową usługę w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, zakres oferowanych działań będzie dostosowany do wymogów regulaminu konkursu nr 2/POIiŚ/9.3/2013.

Ponadto niniejsza usługę można rozszerzyć o następujące elementy:

 • Aktualizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej z uwzględnieniem założeń nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.
 • Aktualizacja założeń do projektu zaopatrzenia w energię elektryczną, cieplną i gazową.
 • Organizacja i przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami Gminy na temat gospodarki niskoemisyjnej oraz zastosowania Odnawialnych Źródeł Energii .
 • Badania ankietowe mieszkańców gminy odnośnie gospodarki niskoemisyjnej, zużycia energii i możliwości montażu OZE.
 • Szkolenie na temat gospodarki niskoemisyjnej Gminy dla pracowników Urzędu Gminy.

Jednocześnie informuje się, iż niniejsza wycena może podlegać negocjacjom co do przedmiotu jej zawartości oraz ostatecznej ceny usługi.

Oferent zastrzega sobie prawo złożenia nowej oferty po zapoznaniu się z lokalnymi warunkami przeprowadzenia zlecenia.

Firma Euro-Konsult Sp. z o.o. posiada ogromne doświadczenie we współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego dotyczącymi m.in. lokalnych strategii rozwoju, studiów wykonalności inwestycji infrastrukturalnych, pozyskiwania dotacji ze środków unijnych i krajowych. Zrealizowaliśmy wiele projektów samorządowych. Pracownicy naszej firmy to osoby o kierunkowym wykształceniu i ogromnym doświadczeniu zawodowym.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące oferty, chętnie odpowiemy na każde pytanie. Osoba do kontaktu:

Marek Mazurek

tel. 81 534 79 40

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

Instytut Rozwoju i Innowacji EURO-KONSULT Sp. z o. o. korzysta z wsparcia finansowego w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju Dla Mikro, Małych i Średnich Firm".